StarCraft High Resolution Mod

Wersja1.1
Pobrań2764
Rozmiar2.59mb
Ostatnia aktualizacja28/05/2017

Modyfikacja(a w zasadzie hack) umożliwiająca granie w klasycznego starcrafta na wysokich rozdzielczościach, w tym również 16:10.

Całość działa również z dodatkiem Brood War.

Sama modyfikacja jest bardzo prosta w użytkowaniu – wystarczy skopiować zawartość paczki do folderu z grą, następnie uruchomić całość z pliku StarcraftResolutionHack.exe

UWAGA! Hack nie działa z najnowszą, "darmową" wersją(1.18+) Starcrafta.


W przypadku problemów z kolorami(tzw. "tęczowe kolory") w czasie gry wystarczy uruchomić wybieranie rozdzielczości ekranu(Wcisnąć prawy przycisk myszy na pulpicie, następnie wybrać "Rozdzielczość ekranu") - następnie pozostawić to okno na czas gry - działa w przypadku Win Vista/7.


 • BoloŁącznik

  Gdyby dało się ta modyfikacje połączyć z fix color do Win7 ( np. z tworzeniem pliku „.bat”) to było by niezłe combo ;)

 • Nie ma potrzeby instalowania fixa do kolorów jeśli zainstalowane masz wszystkie biblioteki z aktualizacji windowsa. Podobny przypadek był z Diablo 1/Diablo: Hellfire – na chwilę obecną wszystko działa, jak powinno – zakładając, że Windę aktualizujemy jak trzeba :)

 • BoloŁącznik

  No to teraz żeś Pan mnie zagiął :) Win aktualizuje na bieżąco. Instaluje nawet te mało istotne aktualizacje. Mimo to bez fixa do kolorów nie mogę się obejść.

 • Można wiedzieć jaki system? Dwa – próbowałeś uruchamiać hack?

 • BoloŁącznik

  Windows7. Hack był uruchamiany i chylę czoło dla autora tego moda ;). Niestety po paru sec robi się tęcza z kolorów. To samo miałem w Doom95 ale tu sprawę załatwia np ZDoom itp mody.

 • W sensie Home, Ultimate, czy Pro oraz x86, czy x64 :)

  Szczerze mówiąc używanie color fixów zawsze wydawało mi się bardzo prowizorycznym rozwiązaniem – zasadniczo wyłączały one explorer.exe, a po wyjściu z gry po prostu go resetowały. Strasznie upierdliwe było to grając w Diablo i często nie zaskakiwało po wyłączeniu gry.

  Spróbuj tego fixa, jest to wpis do rejestru i na pewno mniej „inwazyjny” sposób:
  http://www.moddb.com/mods/burningground/downloads/starcraft-brood-war-windows-7-color-fix-registry

 • BoloŁącznik

  Win7 Pro x64. Co do fixa ze strony moddb, również używałem, ale nie działał. Jedynie opcja z tworzeniem pliku z rozszerzeniem „.bat” zadziałała. No i w pewnym stopniu wyłączenia explorera „z ręki” w trakcie gry na modzie lub bez.

 • Sam używam ultimate, może w tym rzecz.

  W każdym razie postaram się gdzieś znaleźć zakurzone pudełko z SC i zobaczę, czy problem w moim przypadku również występuje – jeśli uda mi się zreplikować problem, to na pewno będzie mi też łatwiej doradzić odnośnie fixa.

 • BoloŁącznik

  Dzięki za odpowiedzi i zainteresowanie tematem ;)

 • Więc po czystej instalacji miałem faktycznie problem z kolorami ale na to jest bardzo prosty fix – żadnych plików, ani kombinacji. Po prostu włącz wybieranie rozdzielczości(PPM na pulpicie i wybierz „Rozdzielczość Ekranu”) i zostaw tak na czas gry. Zero problemów :)

 • BoloŁącznik

  Niestety to rozwiązanie również nie działa. W tym tygodniu ma wyjść patch 1.18 może on coś pomoże.

 • Zdziwiłbym się ale możliwe. Podejrzewam, że po prostu zdejmują DRM w tym patchu(Od 30 marca, czy tam kwietnia SC1 będzie darmowy).

  Przykro mi, że nie byłem w stanie pomóc : Jedyne co przychodzi mi do głowy, to wyłączenie explorera z poziomu konsoli i wtedy włączenie hacka.

 • BoloŁącznik

  Nie ma sprawy. Dzięki za chęci. ;)