Gry netflix
Gry

Czym jest Netflix Games i jak działa?

Netflix udostępnił niedawno nową funkcję o nazwie Netflix Games. Jest to część platformy streamingowej, która jest dostępna na urządzeniach mobilnych, zarówno Android, jak i iOS, i zapewnia subskrybentom Netflixa bibliotekę gier dla ich urządzeń. Te gry obejmują różne gatunki, a niektóre z nich są związane z oryginalnymi serialami Netflix. Nie musisz płacić dodatkowo, aby grać w te gry, jeśli masz subskrypcję Netflix.

Ponieważ jest to bardzo wyjątkowa funkcja dla usługi strumieniowej, możesz zastanawiać się, jak dokładnie działa. W tym artykule pokażemy Ci, jak korzystać z Netflix Games, w tym znaleźć gry, pobrać je i inne wskazówki dotyczące korzystania z tej funkcji. Od czasu premiery biblioteka gier wzrosła z pięciu do osiemnastu i wygląda na to, że platforma nie ma zamiaru zatrzymać się w najbliższym czasie. Oto jak w pełni wykorzystać możliwości Netflix Games.

Jak dostać się do Netflix Games

Na początek pobierz aplikację Netflix na urządzenie mobilne (iPhone, iPad lub Android). Jeśli masz już aplikację mobilną Netflix, upewnij się, że jest ona w pełni zaktualizowana. Następnie otwórz aplikację.

Udaj się do funkcji wyszukiwania i wpisz „Gry”. Powinieneś zobaczyć „Gry mobilne” jako pierwszy wynik. Możesz również być w stanie znaleźć gry, jeśli dotkniesz Kategorii w górnym menu, a następnie dotkniesz Dostępne do pobrania.

Po znalezieniu gier mobilnych stuknij w każdą z nich, aby przeczytać więcej informacji oraz zobaczyć zdjęcia i filmy z gry.

Jak pobierać i grać w gry Netflixa

Jeśli znajdziesz grę, w którą chcesz zagrać, możesz ją pobrać bezpośrednio na swoje urządzenie mobilne. Każda gra jest darmowa z abonamentem Netflix. Nie musisz się martwić o zakupy w aplikacji, dopóki nie utrzymasz aktywnego głównego konta Netflix. Nie będzie też żadnych reklam. Oto jak pobrać i grać w gry na Netflix.

  • Na stronie informacyjnej gry dotknij opcji Pobierz grę.
  • Jeśli po raz pierwszy pobierasz grę na Netflix, zostaniesz poproszony o przejście do App Store lub Google Play Store. Stuknij w Go To App Store/Play Store, aby kontynuować.
  • Na stronie aplikacji dotknij przycisku Pobierz i poczekaj, aż gra zainstaluje się na Twoim urządzeniu.
  • Gra zostanie pobrana na ekran główny urządzenia w taki sam sposób, jak każda inna aplikacja. Po zakończeniu stuknij w grę, aby zacząć grać.

W trakcie gry Netflix zapisze Twoje postępy na koncie Netflix, na którym grasz. Możesz sprawdzić, z którym kontem gra jest aktualnie połączona, stukając w obrazek w prawym górnym rogu.

Możesz zaznaczyć inne konto, aby Netflix zapisał tam postępy w grze. Upewnij się, że następnym razem grasz na tym samym koncie.

Jakie gry znajdują się na Netflix Games?

Kiedy Netflix uruchomił tę funkcję, dostępnych było wtedy tylko pięć gier. Od tego czasu biblioteka urosła do 18 gier i nie wiadomo, ile jeszcze nowych gier Netflix planuje dodać w przyszłości. Te gry obejmują wiele gatunków, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oto wszystkie gry dostępne do tej pory, wraz z ich gatunkami:

Krispee Street – Puzzle
Into the Dead 2: Unleashed – Akcja
Arcanium: Rise of Akhan – Strategia
Card Blast – Kasyno
Knittens – Puzzle
Teeter (Up) – Gra zręcznościowa
Relic Hunters: Rebels – Akcja
To jest prawdziwa historia – edukacyjna
Asphalt Xtreme – Wyścigi
Hextech Mayhem: A League of Legends Story – Muzyka
Shatter Remastered – Zręcznościowa
Wonderputt Forever – Sportowy
Stranger Things: 1984 – Akcja
Bowling Ballers – Sporty
Stranger Things 3: The Game – Akcja
Dominoes Cafe – Tabletop
Shooting Hoops – Sporty
Dungeon Dwarves – Akcja

Ponieważ Netflix Games jest stosunkowo nową funkcją, mogą ostatecznie dodać więcej gier w miarę upływu czasu.

Jaka jest przyszłość gier na Netflixie?

Gry na netflixie

Netflix wszedł w gry pozornie znikąd wśród ich ostatnich strat abonentów. Firma ma jednak wiele planów związanych z tym nowym kierunkiem, The Washington Post cytuje, że Netflix planuje wydać około 50 gier do końca 2022 roku.

Nie jest jasne, czy Netflix planuje rozszerzyć się z wyłącznie gier mobilnych. Ostatnio nabyli również kilka studiów gier wideo, takich jak Next Games i Night School Studio, ponieważ zaczynają badać branżę, aby zobaczyć, co mogą zaoferować.

Jednak Netflix zmierza w kierunku tworzenia gier opartych na programach już ustanowionych w ramach swojej marki. Można to już zauważyć w dwóch grach Stranger Things dostępnych do pobrania już teraz. Widać to również w zapowiedzi nowego serialu Netflixa, Exploding Kittens, który również ma dostać grę.

Głównym celem Netflixa jest zatrzymanie uwagi ludzi na swojej platformie, ponieważ muszą stawić czoła konkurencji ze strony wielu innych gigantów streamingu, mediów społecznościowych i gier. Próbując coś wyjątkowego, jak Netflix Games, jest jednym ze sposobów, że idą o tym.

Graj w gry dzięki subskrypcji Netflixa

Nawet jeśli nie zobaczysz gry, którą jesteś zainteresowany na Netflix Games, mnóstwo premier gier ma być jeszcze ogłoszonych. Niemniej jednak, jest to interesujące, aby zobaczyć serwis streamingowy przenieść się do sfery gier, podnosząc pytania o to, gdzie Netflix planuje iść stąd.