nintendo-switch
Konsole

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do Nintendo Switch?

Nintendo Switch wreszcie obsługuje słuchawki Bluetooth. Oznacza to, że Twoje AirPods lub jakiekolwiek inne słuchawki z obsługą Bluetooth mogą być sparowane bezpośrednio ze swoim przełącznikiem, aby uzyskać bezproblemowy bezprzewodowy dźwięk podczas walki z Bowserem lub odkrywania Hyrule w podróży.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sparować słuchawki Bluetooth ze swoim przełącznikiem, mamy dla Ciebie informacje. A teraz, gdy nasze ulubione słuchawki douszne i słuchawki również podwoić jako Nintendo Switch zestawy słuchawkowe, mamy kilka doskonałych zaleceń, aby zagubić się w swoich ulubionych gier Switch bez konieczności walki z adapterami lub przewodami.

Jak sparować słuchawki Bluetooth z Nintendo Switch?

Parowanie słuchawek Bluetooth ze switem to całkiem bezbolesny proces i już po kilku sekundach zabawy mogliśmy korzystać z kilku naszych ulubionych słuchawek. Oto co należy zrobić.

  • Ustaw wybrane słuchawki w trybie parowania. To różni się w zależności od urządzenia – na przykład, na AirPods lub AirPods Pro, trzeba będzie po prostu przytrzymać przycisk etui ładowania, aż zobaczysz migające białe światła.
  • Z ekranu głównego Switcha przejdź do Ustawień systemowych.
  • Wybierz Bluetooth Audio.
  • Wybierz opcję Pair Device.
  • Wybierz swoje słuchawki, aby się połączyć.

Bez problemu udało nam się sparować nasze słuchawki AirPods, AirPods Pro i Jabra Elite Active 75t z naszym przełącznikiem i nie zauważyliśmy żadnych opóźnień ani zakłóceń podczas grania w gry. Jest jednak kilka zastrzeżeń, o których należy pamiętać.

air pods

Podczas gdy możesz używać słuchawek Bluetooth do słuchania dźwięku z gry, nie możesz ich używać do czatowania ze znajomymi – ta funkcja jest nadal wyłączna dla słuchawek podłączonych przez port USB w stacji dokującej Switch lub gniazdo słuchawkowe w samym systemie. Jeśli czatowanie jest priorytetem, możesz użyć zestawu słuchawkowego z podwójnym parowaniem, takiego jak Turtle Beach Stealth 700, aby podłączyć się do przełącznika przez USB, a jednocześnie połączyć się z telefonem przez Bluetooth, aby porozmawiać w Discord lub aplikacji Switch Online. Możesz podłączyć tylko dwa kontrolery bezprzewodowe podczas korzystania z zestawu słuchawkowego Bluetooth, a funkcja zostanie wyłączona podczas lokalnej gry bezprzewodowej z innym systemem Nintendo Switch.