holstin
Gry

Holstin czyli psychologiczny horror

Akcja Holstin rozgrywa się w odizolowanym, polskim miasteczku nad jeziorem z lat 90-tych, w którym złowroga obecność powoli ogarnia wszystko i wszystkich. Twój bliski kolega przyjechał tu, szukając odpowiedzi na artykuł w gazecie. Jednak po serii niespójnych i niepokojących wiadomości, wszelki kontakt został utracony. Teraz musisz zapuścić się w to niszczące psychikę miasto, aby poznać prawdę i los swojego przyjaciela.

Holstin wykorzystuje technologię 2XD Rendering, która pozwala zespołowi stworzyć oświetlenie w czasie rzeczywistym w grze typu pixel-art.

Gra jest silnie inspirowana seriami Resident Evil i Silent Hill, a zespół narracyjny dąży do uzyskania mrocznego klimatu Twin Peaks.

Główne cechy:

Holstin gameplay
  • Explore a Possessed Town: Coś jest bardzo nie tak w mieście Jeziorne-Kolonia. Ulice są opanowane przez jakiś rodzaj brudnego szlamu. Ludzie, budynki i zwierzęta wydają się powoli niszczeć od środka. Musisz odnaleźć swojego zaginionego przyjaciela i wydostać się, zanim to miasto zatopi swoje szpony również w tobie.
  • Walcz i przetrwaj z niepojętymi potworami: Zbieraj skąpe zapasy i broń, aby walczyć z pokręconymi potworami, które teraz przemierzają najciemniejsze zakątki miasta. Nie jesteś bohaterem, ale twoja wola życia jest wystarczająco silna, by przetrwać ten koszmar.
  • Rozmawiaj z mieszkańcami, którzy powoli tracą zmysły: Na niektóre pytania lub zagadki mogą odpowiedzieć tylko miejscowi. Jednak rzadko są oni pomocni dla osób z zewnątrz. Jeśli chcesz ich zrozumieć, musisz wcielić się w ich złudzenia i zrozumieć ich wewnętrzny świat. Ci, którzy nadal są przytomni w tej pustce miasta, wydają się być zawieszeni pomiędzy życiem a śmiercią. Ich odizolowane umysły powoli zmierzają w kierunku szaleństwa, a niektóre z twoich pytań zaczynają naprawdę działać im na nerwy…
  • Klasyczne grafiki z nowoczesnymi sztuczkami i technologią: Twórcy niestandardowa technologia wewnętrzna pozwala nam przynieść nowy spin na wygląd pikseli. Ręcznie rysowane pixel-artowe środowiska ożyły dzięki dynamicznemu oświetleniu i obrotowi kamery, pozwalając ci odkrywać świat z ośmiu różnych kątów. Tylko nie pozwól, by cienie płatały ci figle.
  • Pełne aktorstwo głosowe w języku polskim i angielskim: Holstin posiada pełny głos zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Doświadcz mrożących krew w żyłach wykonań, które przybliżą cię do wielu obłąkanych postaci, które dawno straciły kontakt z rzeczywistością.