Jak jeździć na koniu w minecraft
Gry

Jak oswoić konia w Minecraft?

Uwielbiam jeździć konno w grach wideo, więc kiedy dowiedziałem się, że można jeździć konno w Minecraft, musiałem spróbować. Sprawdź jak oswoić konia i na nim jeździć!

Co będziesz potrzebował?

Itemy na konia w minecraft

Aby jeździć na koniu, potrzebujesz tylko siodła. Niestety, nie możesz zrobić siodła, musisz je znaleźć. Możesz je znaleźć od czasu do czasu w skrzyniach na całym świecie.

Opcjonalnie możesz założyć Horse Armor na konie (nie na osły czy muły). To również można tylko znaleźć, a nie craftować.

Możesz wyposażyć osła lub muła w skrzynię, aby mógł on przechowywać dla Ciebie zapasy (nie możesz dodać skrzyni do konia).

Jak zrobić siodło w minecraft?

Siodło w Minecraft to przedmiot, który pozwala na osiągnięcie większej prędkości na grzbiecie konia, osła lub świni. Istnieją trzy sposoby na zdobycie siodła w Minecraft:

  1. Szansa na znalezienie w skrzyniach: Siodła można znaleźć w skrzyniach w wioskach, twierdzach, kopalniach i w innych miejscach. Jednak szansa na znalezienie siodła w skrzyniach jest stosunkowo niska.
  2. Handel z mieszkańcami wiosek: Można nabyć siodło od mieszkańców wiosek w zamian za inne przedmioty, takie jak np. skóry lub emeraldy.

Oswajanie konia w minecraft

Zanim będziesz mógł jeździć na koniu, musisz go oswoić.

Aby go oswoić, nie trzymając przedmiotu, kliknij na konia, tak jak byś używał przedmiotu. Koń najprawdopodobniej cię odepchnie. Musisz to powtarzać, aż pojawią się serca, ale możesz też nakarmić konia jabłkami, pszenicą, złotymi jabłkami, złotą marchewką, pszenicą lub belą siana, aby pomóc mu się oswoić.

Teraz twój koń jest oswojony.

Jazda konna w minecraft

Po oswojeniu konia, nie będzie on już cię odciągał, ale musisz założyć mu siodło, zanim będziesz mógł kontrolować, dokąd zmierza.

Wsiądź na konia lub wskaż go i otwórz menu ekwipunku. Otworzy to twój ekwipunek i menu konia. Przeciągnij siodło tam, gdzie jest jego zarys. Teraz możesz już jeździć.

Opcjonalnie, załóż zbroję na swojego Konia. Znajduje się ona tuż pod miejscem, w którym umieściłeś siodło.

Nie możesz jeździć w wodzie, która jest głębsza niż 1 blok. Jeśli to zrobisz, zostaniesz zrzucony z Konia, a Koń zacznie się topić. Jeśli tak się stanie, użyj wodzy, aby wyciągnąć Konia z wody, abyś mógł na nim ponownie jeździć.

Koń może chodzić po płaskim terenie i po blokach, które są wysokie na 1 blok. Czytałem w sieci, że potrafią wysoko skakać, ale mi udało się zmusić mojego do przeskoczenia tylko 2 bloków. Aby to zrobić, musisz przytrzymać spację, aż pasek akcji (nad Twoimi przedmiotami) osiągnie górną część niebieskiego koloru (patrz obrazek). Następnie puść go, a Twój koń skoczy. Nie zapomnij w tym samym czasie iść do przodu.